Home Διαγωνισμοί έκφρασης & επικοινωνίας εφήβων και νέων
Διαγωνισμοί έκφρασης & επικοινωνίας εφήβων και νέων
 

ΙΕΡΑ ΣΥΝΟΔΟΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

Συνοδική Επιτροπή Χριστιανικής Αγωγής της Νεότητος

Συντονισμός: Υποεπιτροπή Καλλιτεχνικών Εκδηλώσεων
 

ΝΕΟΙ-ΕΚΚΛΗΣΙΑ-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ 2010

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ

Θέμα"Κάτω απ' τον ίδιο ουρανό"

 Τελετή Βραβεύσεων
Πραγματοποιήθηκε τον Δεκέμβριο του 2010, στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας στην Αίθουσα "Μελίνα Μερκούρη" . 
Παρουσίασαν καλλιτεχνικό πρόγραμμα τριάντα(30) χορωδίες και παραδοσιακά χορευτικά συγκροτήματα που διακρίθηκαν στα Περιφερειακά Φεστιβάλ.
Στο φουαγιέ της αίθουσας προβλήθηκαν τα βραβευμένα έργα ζωγραφικής και φωτογραφίας σε ειδική έκθεση. 

Δείτε το πρόγραμμα της Τελετής Βραβεύσεων

























Δείτε περισσότερες φωτογραφίες από την Τελετή Βράβευσης


ΔΕΙΤΕ ΤΑ BINTEO ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΒΡΑΒΕΥΣΗΣ:


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΝ ΙΟΝΙΟΥ (Α')
1. ΧΟΡΩΔΙΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ & ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ & ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ    2. ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΧΟΛΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ & ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΝ ΙΟΝΙΟΥ (Β')
3. ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΧΟΛΗΣ ΓΟΝΕΩΝ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ & ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  4. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΝΕΩΝ Ι.Μ. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ - ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ
1. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ Ι.Μ. ΑΛΕΞΑΝΡΟΥΠΟΛΕΩΣ 
2. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΠΟΛΥΤΕΚΝΩΝ Ι.Μ.ΑΛΕΞΑΝΡΟΥΠΟΛΕΩΣ
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ & ΝΗΣ. ΑΙΓΑΙΟΥ (Α')
1.
ΝΕΑΝ. ΠΑΡΑΔ. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ. ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΑΝΩ ΙΛΙΣΙΩΝ Ι.ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
2. "ΑΝΙΜUΣ" ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΛΑΥΡΙΟΥ Ι.Μ. ΜΕΣΟΓΑΙΑΣ & ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ 
3. ΠΑΡΑΔ.ΧΟΡ.. Ι.Ν.ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ & ΕΛΕΝΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ Ι.Μ. ΙΛΙΟΥ, ΑΧΑΡΝΩΝ & ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΕΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΤΤΙΚΗΣ,
ΣΤ. ΕΛΛΑΔΟΣ & ΝΗΣ. ΑΙΓΑΙΟΥ (Β')

4. ΠΑΡΑΔ. ΧΟΡ. ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ Ι.Μ.ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 5. ΧΟΡΩΔΙΑ ΑΓ. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Ι.Μ. ΝΙΚΑΙΑΣ   6. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Ι.Μ.ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ & ΝΗΣ. ΑΙΓΑΙΟΥ (Γ')
7. ΜΟΥΣΙΚΟΧΟΡΕΥΤΙΚΗ & ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Ι.Ν.ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑΣ Ι.Μ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Χαιρετισμός
Μακαριωτάτου
Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ.κ.Ιερωνύμου -
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΗΠΕΙΡΟΥ (Α')
1. ΠΑΙΔΙΚΗ & ΝΕΑΝΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Μ. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ & ΑΛΜΥΡΟΥ
2. ΠΑΡΑΔ.  ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ "ΕΝΟΡΙΑΚΗΣ ΝΕΑΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ" Ι.Μ. ΛΕΥΚΑΔΟΣ & ΙΘΑΚΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΗΠΕΙΡΟΥ (Β')
3. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ.ΒΗΣΣΑΡΙΩΝΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΟΣ Ι.Μ. ΝΙΚΟΠΟΛΕΩΣ & ΠΡΕΒΕΖΗΣ  4. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΠΑΡΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ι.Μ. ΤΡΙΚΗΣ & ΣΤΑΓΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΗΠΕΙΡΟΥ (Γ')
5. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ Ι.Ν.ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΥΡΓΕΤΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ι.Μ. ΤΡΙΚΗΣ & ΣΤΑΓΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Α')
1. ΧΟΡΩΔΙΑ ΙΕΡΟΥ ΝΑΟΥ ΑΓΙΩΝ ΚΥΡΙΛΛΟΥ & ΜΕΘΟΔΙΟΥ Ι.Μ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   2. ΧΟΡΩΔΙΑ ΝΕΩΝ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ (Ι.Ν.ΠΑΝΑΓΙΑΣ & Ι.Ν.ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ) Ι.Μ. ΙΕΡΙΣΣΟΥ ΑΓ.ΟΡΟΥΣ & ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ - ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Β')
3. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν. ΑΓΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΟΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ ΘΕΣ/ΚΗΣ Ι.Μ. ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ  4. ΠΑΡΑΔ. ΧΟΡ. Ε.Ν.Ε. ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Ι.Μ. ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ & ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ  5. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ  Ι.Μ. ΣΙΣΑΝΙΟΥ & ΣΙΑΤΙΣΤΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Α')
1. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΠΟΛΥΦΩΝΙΚΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ Ι.Μ.ΠΑΤΡΩΝ  2. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ  Ι.Μ. ΓΟΡΤΥΝΟΣ & ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΕΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Β')
3. ΣΧΟΛΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ «ΚΟΣΜΑΣ Ο ΜΕΛΩΔΟΣ» Ι. Μ. ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ & ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ  4. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ Ι.Ν. ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ ΘΟΥΡΙΑΣ Ι.Μ. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Γ')
5. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ & ΑΓ. ΕΙΡΗΝΗΣ ΡΙΓΑΝΟΚΑΜΠΟΥ Ι.Μ. ΠΑΤΡΩΝ   6. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΕΚΚΛ. ΣΥΝΑΞΕΩΝ Ι.Ν ΓΕΝΕΣΙΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Δ')
7. ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΝΟΡΙΑΣ ΓΕΝΕΣΙΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ με την ΕΛΛΗΝΟΡΘΟΔΟΞΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΡΟΣΩΠΩΝ «ΔΙΨΩ» - ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΙΕΡΑ ΣΥΝΟΔΟΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Συνοδική Επιτροπή Χριστιανικής Αγωγής της Νεότητος
Υποεπιτροπή Καλλιτεχνικών Εκδηλώσεων

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΕΚΦΡΑΣΕΩΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ
ΤΕΛΕΤΗ ΒΡΑΒΕΥΣΕΩΣ - ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2010
ΣΤΑΔΙΟ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ-ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ
ΔΕΙΤΕ ΤΑ VIDEO ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΝ ΙΟΝΙΟΥ (Α')

1. ΧΟΡΩΔΙΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ & ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ & ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ    2. ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΧΟΛΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ & ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΝ ΙΟΝΙΟΥ (Β')
3. ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΧΟΛΗΣ ΓΟΝΕΩΝ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ & ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  4. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΝΕΩΝ Ι.Μ. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ - ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ
1. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ Ι.Μ. ΑΛΕΞΑΝΡΟΥΠΟΛΕΩΣ 
2. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΠΟΛΥΤΕΚΝΩΝ Ι.Μ.ΑΛΕΞΑΝΡΟΥΠΟΛΕΩΣ
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤ. ΕΛΛΑΔΟΣ & ΝΗΣ. ΑΙΓΑΙΟΥ (Α')
1.
ΝΕΑΝ. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ. ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΑΝΩ ΙΛΙΣΙΩΝ Ι.ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΑΘΗΝΩΝ   2. "ΑΝΙΜUΣ" ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΛΑΥΡΙΟΥ Ι.Μ. ΜΕΣΟΓΑΙΑΣ & ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ 
3. ΠΑΡ..ΧΟΡΕΥΤ.. Ι.Ν.ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ & ΕΛΕΝΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ Ι.Μ. ΙΛΙΟΥ, ΑΧΑΡΝΩΝ & ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΕΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΤΤΙΚΗΣ,
ΣΤ. ΕΛΛΑΔΟΣ & ΝΗΣ. ΑΙΓΑΙΟΥ (Β')

4. ΠΑΡΑΔ. ΧΟΡ. ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ Ι.Μ.ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 5. ΧΟΡΩΔΙΑ ΑΓ. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Ι.Μ. ΝΙΚΑΙΑΣ   6. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Ι.Μ.ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ & ΝΗΣ. ΑΙΓΑΙΟΥ (Γ')
7. ΜΟΥΣΙΚΟΧΟΡΕΥΤΙΚΗ & ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Ι.Ν.ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑΣ Ι.Μ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Χαιρετισμός
Μακαριωτάτου Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ.κ.Ιερωνύμου -
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΗΠΕΙΡΟΥ (Α')
1. ΠΑΙΔΙΚΗ & ΝΕΑΝΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Μ. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ & ΑΛΜΥΡΟΥ
2. ΠΑΡΑΔ.  ΧΟΡΕΥΤ. "ΕΝΟΡΙΑΚΗΣ ΝΕΑΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ" Ι.Μ. ΛΕΥΚΑΔΟΣ & ΙΘΑΚΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΗΠΕΙΡΟΥ (Β')
3. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ.ΒΗΣΣΑΡΙΩΝΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΟΣ Ι.Μ. ΝΙΚΟΠΟΛΕΩΣ & ΠΡΕΒΕΖΗΣ  4. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΠΑΡΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ι.Μ. ΤΡΙΚΗΣ & ΣΤΑΓΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΗΠΕΙΡΟΥ (Γ')
5. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ Ι.Ν.ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΥΡΓΕΤΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ι.Μ. ΤΡΙΚΗΣ & ΣΤΑΓΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Α')
1. ΧΟΡΩΔΙΑ ΙΕΡΟΥ ΝΑΟΥ ΑΓΙΩΝ ΚΥΡΙΛΛΟΥ & ΜΕΘΟΔΙΟΥ Ι.Μ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   2. ΧΟΡΩΔΙΑ ΝΕΩΝ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ (Ι.Ν.ΠΑΝΑΓΙΑΣ & Ι.Ν.ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ) Ι.Μ. ΙΕΡΙΣΣΟΥ ΑΓ.ΟΡΟΥΣ & ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ - ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Β')
3. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν. ΑΓΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΟΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ ΘΕΣ/ΚΗΣ Ι.Μ. ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ  4. ΠΑΡΑΔ. ΧΟΡ. Ε.Ν.Ε. ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Ι.Μ. ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ & ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ  5. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ  Ι.Μ. ΣΙΣΑΝΙΟΥ & ΣΙΑΤΙΣΤΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Α')
1. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΠΟΛΥΦΩΝΙΚΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ Ι.Μ.ΠΑΤΡΩΝ  2. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ  Ι.Μ. ΓΟΡΤΥΝΟΣ & ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΕΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Β')
3. ΣΧΟΛΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ «ΚΟΣΜΑΣ Ο ΜΕΛΩΔΟΣ» Ι. Μ. ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ & ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ  4. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ Ι.Ν. ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ ΘΟΥΡΙΑΣ Ι.Μ. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Γ')
5. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ & ΑΓ. ΕΙΡΗΝΗΣ ΡΙΓΑΝΟΚΑΜΠΟΥ Ι.Μ. ΠΑΤΡΩΝ   6. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΕΚΚΛ. ΣΥΝΑΞΕΩΝ Ι.Ν ΓΕΝΕΣΙΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Δ')
7. ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΝΟΡΙΑΣ ΓΕΝΕΣΙΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ με την ΕΛΛΗΝΟΡΘΟΔΟΞΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΡΟΣΩΠΩΝ «ΔΙΨΩ» - ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΙΕΡΑ ΣΥΝΟΔΟΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Συνοδική επιτροπή Χριστιανικής Αγωγής της Νεότητος

Πολιτιστικό πρόγραμμα για εφήβους και νέους

  Περιλαμβάνει:
  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΟΛΑΙΑΣ
  ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ
 

  
Σκοπός προγράμματος:
Η δημιουργία κινήτρων για καλλιτεχνική δραστηριότητα και πρωτότυπη καλλιτεχνική δημιουργία στις Ιερές Μητροπόλεις. 
Η επικοινωνία μέσω της Τέχνης των καλλιτεχνικών ομάδων και γενικότερα μεταξύ ενοριών των Ιερών Μητροπόλεων. 
Ο εμπλουτισμός της Ηλεκτρονικής Τράπεζας Κατήχησης και Πολιτισμού
www.catichisis.gr

Συντονισμός Ι.Μητροπόλεων: Συνοδική Υποεπιτροπή Καλλιτεχνικών εκδηλώσεων (Μέλη: Ηλίας Λιαμής, Χρυσούλα Τσιμούρη, Βασίλειος Κατσουρός)
  



 

Δείτε πλούσιο οπτικοακουστικό υλικό από τα Περιφερειακά Φεστιβάλ Νεολαίας και τους Διαγωνισμούς εφήβων και νέων 2010

Περιφερειακά Φεστιβάλ 2010

Αποτελέσματα διαγωνισμών εκφράσεως και δημιουργίας 2010
Τελετή Βραβεύσεων 2010


Πατήστε στα γραφικά για πληροφορίες σχετικά με τις ενότητες του διαγωνισμού

ΙΕΡΑ ΣΥΝΟΔΟΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

Συνοδική Επιτροπή Χριστιανικής Αγωγής της Νεότητος

Συντονισμός Υποεπιτροπή Καλλιτεχνικών Εκδηλώσεων
 

ΝΕΟΙ-ΕΚΚΛΗΣΙΑ-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ 2010

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ

Θέμα"Κάτω απ' τον ίδιο ουρανό"

 

Κατηγορίες:
Λογοτεχνία (ποίηση, πεζογραφία)
Εικαστικά (φωτογραφία, ζωγραφική)
Μουσική (χορωδίες βυζαντινής, ευρωπαϊκής και παραδοσιακής μουσικής) 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ 2010

 Πατήστε στα ακόλουθα γραφικά για να δείτε τα αποτελέσματα κατά περιφέρειες
 







 

 

 

 

 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΕΚΦΡΑΣΕΩΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2010
ΣΤΑΔΙΟ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ-ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΝ ΙΟΝΙΟΥ (Α')
1. ΧΟΡΩΔΙΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ & ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ & ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ    2. ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΧΟΛΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ & ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΝ ΙΟΝΙΟΥ (Β')
3. ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΧΟΛΗΣ ΓΟΝΕΩΝ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ & ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  4. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΝΕΩΝ Ι.Μ. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ - ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ
1. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ Ι.Μ. ΑΛΕΞΑΝΡΟΥΠΟΛΕΩΣ 
2. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΠΟΛΥΤΕΚΝΩΝ Ι.Μ.ΑΛΕΞΑΝΡΟΥΠΟΛΕΩΣ
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ & ΝΗΣ. ΑΙΓΑΙΟΥ (Α')
1.
ΝΕΑΝ. ΠΑΡΑΔ. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ. ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΑΝΩ ΙΛΙΣΙΩΝ Ι.ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
2. "ΑΝΙΜUΣ" ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΛΑΥΡΙΟΥ Ι.Μ. ΜΕΣΟΓΑΙΑΣ & ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ 
3. ΠΑΡΑΔ.ΧΟΡ.. Ι.Ν.ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ & ΕΛΕΝΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ Ι.Μ. ΙΛΙΟΥ, ΑΧΑΡΝΩΝ & ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΕΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΤΤΙΚΗΣ,
ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ & ΝΗΣ. ΑΙΓΑΙΟΥ (Β')

4. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ Ι.Μ.ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 5. ΧΟΡΩΔΙΑ ΑΓ. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Ι.Μ. ΝΙΚΑΙΑΣ   6. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Ι.Μ.ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ & ΝΗΣ. ΑΙΓΑΙΟΥ (Γ')
7. ΜΟΥΣΙΚΟΧΟΡΕΥΤΙΚΗ & ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Ι.Ν.ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑΣ Ι.Μ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Χαιρετισμός
Μακαριωτάτου
Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ.κ.Ιερωνύμου -
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΗΠΕΙΡΟΥ (Α')
1. ΠΑΙΔΙΚΗ & ΝΕΑΝΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Μ. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ & ΑΛΜΥΡΟΥ
2. ΠΑΡΑΔ.  ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ "ΕΝΟΡΙΑΚΗΣ ΝΕΑΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ" Ι.Μ. ΛΕΥΚΑΔΟΣ & ΙΘΑΚΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΗΠΕΙΡΟΥ (Β')
3. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ.ΒΗΣΣΑΡΙΩΝΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΟΣ Ι.Μ. ΝΙΚΟΠΟΛΕΩΣ & ΠΡΕΒΕΖΗΣ  4. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΠΑΡΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ι.Μ. ΤΡΙΚΗΣ & ΣΤΑΓΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΗΠΕΙΡΟΥ (Γ')
5. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ Ι.Ν.ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΥΡΓΕΤΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ι.Μ. ΤΡΙΚΗΣ & ΣΤΑΓΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Α')
1. ΧΟΡΩΔΙΑ ΙΕΡΟΥ ΝΑΟΥ ΑΓΙΩΝ ΚΥΡΙΛΛΟΥ & ΜΕΘΟΔΙΟΥ Ι.Μ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   2. ΧΟΡΩΔΙΑ ΝΕΩΝ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ (Ι.Ν.ΠΑΝΑΓΙΑΣ & Ι.Ν.ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ) Ι.Μ. ΙΕΡΙΣΣΟΥ ΑΓ.ΟΡΟΥΣ & ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ - ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Β')
3. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν. ΑΓΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΟΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ ΘΕΣ/ΚΗΣ Ι.Μ. ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ  4. ΠΑΡΑΔ. ΧΟΡ. Ε.Ν.Ε. ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Ι.Μ. ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ & ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ  5. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ  Ι.Μ. ΣΙΣΑΝΙΟΥ & ΣΙΑΤΙΣΤΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Α')
1. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΠΟΛΥΦΩΝΙΚΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ Ι.Μ.ΠΑΤΡΩΝ  2. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ  Ι.Μ. ΓΟΡΤΥΝΟΣ & ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΕΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Β')
3. ΣΧΟΛΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ «ΚΟΣΜΑΣ Ο ΜΕΛΩΔΟΣ» Ι. Μ. ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ & ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ  4. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ Ι.Ν. ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ ΘΟΥΡΙΑΣ Ι.Μ. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Γ')
5. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ & ΑΓ. ΕΙΡΗΝΗΣ ΡΙΓΑΝΟΚΑΜΠΟΥ Ι.Μ. ΠΑΤΡΩΝ   6. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΕΚΚΛ. ΣΥΝΑΞΕΩΝ Ι.Ν ΓΕΝΕΣΙΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Δ')
7. ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΝΟΡΙΑΣ ΓΕΝΕΣΙΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ με την ΕΛΛΗΝΟΡΘΟΔΟΞΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΡΟΣΩΠΩΝ «ΔΙΨΩ» - ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ
ΙΕΡΑ ΣΥΝΟΔΟΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΝΕΟΤΗΤΟΣ
Συντονισμός: Υποεπιτροπή Καλλιτεχνικών εκδηλώσεων
 

«ΝΕΟΙ-ΕΚΚΛΗΣΙΑ-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ 2011»
Πολιτιστικό πρόγραμμα για εφήβους και νέους

ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΑΙΝΩΝ

Η Μεγάλη Γιορτή Νεολαίας της Εκκλησίας της Ελλάδος....

"ΤΟΠΟΣ ΑΠΟ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΦΩΣ...
...ΦΩΣΤΗΡΩΝ ΤΗΣ ΤΡΙΣΗΛΙΟΥ ΘΕΟΤΗΤΟΣ"

Την Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012 
πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η
ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΟΡΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑΣ
ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΣΥΝΟΔΟΥ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ,
εν όψει της εορτής των Τριών Ιεραρχών,
στο κατάμεστο
Θέατρο του Κολλεγίου Αθηνών.

Στην εκδήλωση έγινε και η Τελετή Βραβεύσεων
των διακριθέντων στους Διαγωνισμούς Έκφρασης και Επικοινωνίας
«ΝΕΟΙ - ΕΚΚΛΗΣΙΑ - ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ 2011».


Συμμετείχαν 1.000 έφηβοι και νέοι από τις Ιερές Μητροπόλεις της Εκκλησίας της Ελλάδος.

Το ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ περιελάμβανε είκοσι(20) χορωδίες και παραδοσιακά χορευτικά συγκροτήματα
που κατέκτησαν Α' ΒΡΑΒΕΙΑ

Τους διακριθέντες βράβευσε ο Μακαριώτατος Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ.κ.Ιερώνυμος

 


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΝ ΙΟΝΙΟΥ


 

002 003 004 005
ΠΡΟΒΕΣ

007 008 009
ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΧΟΛΗΣ
ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ ΚΑΙ ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

012 013 014 015 016
ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ ΚΑΙ ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

018 019 020 021 022
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΗΠΕΙΡΟΥ


 

024 025 026 027 028 029 030 031 032
ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΝΕΑΝΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Μ. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ

034 035 036 037 038
ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν. ΑΓ. ΒΗΣΣΑΡΙΩΝΟΣ
ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΟΣ
Ι.Μ. ΝΙΚΟΠΟΛΕΩΣ KAI ΠΡΕΒΕΖΗΣ

040 041 042
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ Ι.Ν. ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΥΡΓΕΤΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ι.Μ. ΤΡΙΚΚΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑΓΩΝ

044 045
1ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΥΝΘΕΣΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ - ΠΛΑΣΤΑΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

047 048 049 050 051 052 053 054 055 056 057 058 059
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΡΑΚΗΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ


 

061 062 063 064 065 066 067 068
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ


 

070 071 072 073 074 075 076
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ
Ι.Μ. ΓΟΡΤΥΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΕΩΣ

078 079 080 081
ΧΟΡΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
AΙΓΙΟΥ Ι.Μ. ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ KAI ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ

083 084 085 086
ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΕΝΟΡΙΑΚΗΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΝΑΟΥ ΥΠΑΠΑΝΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΥ Ι.Μ. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

088 089 090
ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΕΚΚΛ.
ΣΥΝΑΞΕΩΝ Ι.Ν. ΓΕΝΕΣΙΟΥ
ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ Ι.Μ. ΠΑΤΡΩΝ

092 093 094
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΩΝ Ι.Ν. ΠΑΝΑΓΙΑΣ
ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΗΣ Ι.Μ. ΠΑΤΡΩΝ

096
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΝΟΡΙΑΣ ΓΕΝΕΣΙΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ΜΕ ΤΗΝ Ε.Κ.Π. «ΔΙΨΩ» Ι.Μ. ΠΑΤΡΩΝ

098 099 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ


 

125 126
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ «ΚΑΝΕΛΟΡΙΖΑ» ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Ι. ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΑΘΗΝΩΝ

128 129 130 131 132
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ
Ι.Ν. ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ Ι.Μ. ΙΛΙΟΥ,
ΑΧΑΡΝΩΝ ΚΑΙ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΕΩΣ

134 135
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ
Ι.Ν. ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ Ι.Μ. ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

137 138 139
ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν. ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ Ι.Μ. ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

141 142 143 144 145
ΧΟΡΩΔΙΑ ΑΓ. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Ι.Μ. ΝΙΚΑΙΑΣ

147 148 149
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Ι.Μ. ΝΙΚΑΙΑΣ

151 152 153 154 155 156 157
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ
«ΙΣΑΠΟΣΤΟΛΟΙ»
Ι.Ν. ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Ι.Μ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ

159 160 161
ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΧΟΛΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Ι.Μ. ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ «ΓΕΡΜΑΝΟΣ Ο ΜΕΛΩΔΟΣ»

163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ


 


Φωτογραφίες από την ομιλία
του Μακαριωτάτου Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ.κ.Ιερωνύμου
προς τους συμμετέχοντες εφήβους και νέους.

112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123
img122
Δείτε το φωτογραφικό άλμπουμ από την Τελετή Βράβευσης
Φωτογράφιση:Στάθης Τσιμούρης

Δείτε επίσης:

 


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΝ ΙΟΝΙΟΥ


 

002 003 004 005
ΠΡΟΒΕΣ

007 008 009
ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΧΟΛΗΣ
ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ ΚΑΙ ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

012 013 014 015 016
ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ ΚΑΙ ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

018 019 020 021 022
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ 


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΗΠΕΙΡΟΥ


 

024 025 026 027 028 029 030 031 032
ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΝΕΑΝΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Μ. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ

034035036037038
ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν. ΑΓ. ΒΗΣΣΑΡΙΩΝΟΣ
ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΟΣ
Ι.Μ. ΝΙΚΟΠΟΛΕΩΣ KAI ΠΡΕΒΕΖΗΣ

040041042
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ Ι.Ν. ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΥΡΓΕΤΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ι.Μ. ΤΡΙΚΚΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑΓΩΝ

044045
1ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΥΝΘΕΣΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ - ΠΛΑΣΤΑΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

047048049050051052053054055056057058059
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ  


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΡΑΚΗΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ


 

061 062 063 064 065 066 067 068
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ


 

070071072073074075076 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ
Ι.Μ. ΓΟΡΤΥΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΕΩΣ

078079080081
ΧΟΡΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
AΙΓΙΟΥ Ι.Μ. ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ KAI ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ

083084085086
ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΕΝΟΡΙΑΚΗΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΝΑΟΥ ΥΠΑΠΑΝΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΥ Ι.Μ. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 

088089090 
ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΕΚΚΛ.
ΣΥΝΑΞΕΩΝ Ι.Ν. ΓΕΝΕΣΙΟΥ
ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ Ι.Μ. ΠΑΤΡΩΝ
 

092093094
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΩΝ Ι.Ν. ΠΑΝΑΓΙΑΣ
ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΗΣ Ι.Μ. ΠΑΤΡΩΝ

096
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΝΟΡΙΑΣ ΓΕΝΕΣΙΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ΜΕ ΤΗΝ Ε.Κ.Π. «ΔΙΨΩ» Ι.Μ. ΠΑΤΡΩΝ

098099100101102103104105106107108109110
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ
 


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ


 

125 126
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ «ΚΑΝΕΛΟΡΙΖΑ» ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Ι. ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΑΘΗΝΩΝ

128 129 130 131 132
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ 
Ι.Ν. ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ Ι.Μ. ΙΛΙΟΥ,
ΑΧΑΡΝΩΝ ΚΑΙ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΕΩΣ

134 135
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ
Ι.Ν. ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ Ι.Μ. ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

137 138 139
ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν. ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ Ι.Μ. ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

141 142 143 144 145
ΧΟΡΩΔΙΑ ΑΓ. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Ι.Μ. ΝΙΚΑΙΑΣ

147 148 149
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Ι.Μ. ΝΙΚΑΙΑΣ

151 152 153 154 155 156 157
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ
«ΙΣΑΠΟΣΤΟΛΟΙ»
Ι.Ν. ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Ι.Μ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ

159 160 161
ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΧΟΛΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Ι.Μ. ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ «ΓΕΡΜΑΝΟΣ Ο ΜΕΛΩΔΟΣ» 

163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ


 

 
Φωτογραφίες από την ομιλία
του Μακαριωτάτου Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ.κ.Ιερωνύμου
προς τους συμμετέχοντες εφήβους και νέους.

112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123
Site Created by Pixel Orange